jsdfbdgbfhbhb
jsdfbdgbfhbhb
02-06-2018
Mathematics
contestada
can someone help me please
Respuesta :
Аноним
Аноним
02-06-2018
If 47,50 dollars is the cost of one hour, 8 hours of work have to be eight times more expensive:
By saying "eight times more" we know we have to multiply:
47, 50 x 8 = 380 dollars.
Answer: $380
Hope it helped!
Answer Link
jessicaeivera101
jessicaeivera101
02-06-2018
The correct answer is 380 because I added and. Multiplied so the person above is correct! :D
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
Hans has $27 which he decides to spend on x and y. Commodity x costs $16 per unit and commodity y costs $10 per unit. He has the utility function U(x, y) = 2x^2
Which scenario fits the compound inequality? Jill’s best friend lives less than 2.5 miles from her house, but more than 4.5 miles from their school. It is good
_______, who was one of the earliest psychologists to champion women's issues, suggested that personality develops in the context of social relationships and d
Let ℤ17 be the ring of integers modulo 17, and let ℤ×17 be the group of units of ℤ17 under multiplication. Which of the following are generators of ℤ×17? I.5 II
Sunil wants to classically condition his dog to fear skunks so he does not get sprayed again. This task should be much easier than teaching him to fear a house
Which of the following is a solution of 4x + 2y ≤ 6? A. (0, 4) B. (5, 0) C. (5, 7) D. (1, 0)
Where was the first war in America
Why silver crystals should be dissolved in distilled water?
weights of cars passing over a bridge part 2
Assume the following sales data for a company: Year 2 $684,000 Year 1 $600,000 What is the percentage increase in sales from Year 1 to Year 2 (to the nearest