monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
What final incident made President Wilson declare war on Germany?
many pathogenic bacteria species are bcoming resistant to antibiotics. explain how such adaptions can develop through the process of natrual selection
- Which of the following is a personal quality of diversity? Languages spoken and diet Ethnicity and family traditions Gender and religion Interests and passion
Hey, New song for Music&Song production (i NEED feedback) i'm startin to follow you, nothin else i'd rather do but there must be something about you, that i
If g(x)=X+1/x-2 and h(x) = 4 – X, what is the value of (g of h )(-3)
Read this excerpt from The People Could Fly. How does this excerpt show that the story is a folktale? A. It teaches a lesson about human behavior B. It is passe
how does the DNA in a turtle's brain cell compare to that of a skin cell? why are the cells different?
In your own words, what is the problem? get your answer from the screenshot only
b. How many moles of phosphorous pentachloride will react with 7.36 g of water? PCl5+4H20–>5HCl+H3PO4
If f(x)=x⁴ + 3x³ - x² + 6, find f(-3)