spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
why did people begin using asbestos in buildings? A) it was poisonous to insects B) it was very heavy C) it was resistant to fire D) it was extremeley durable m
A survey was given to 277 people asking whether people like dogs and/or cats. 126 said they like dogs 112 said they like cats 90 said they don't like cats or do
If the patient is less than 70 years old, the loading dose is 80 Howell Units2 per kilogram of DM. One Howell Unit is equivalent to 0.0020 mg of pure heparin. 2
y=3x+12 positive or negative
For f(x)=4x+1 and g(x) x2-5, find (g/f)
Which symmetry is represented by the function f(x) = |x|?
Tropical rain forests tend to have soils that are nutrient poor, and most of the nutrients are found in the top few inches of the soil. Which adaptation is most
AP stats question is it quantitative or qualitative I just don’t get it ??
what type of battery still uses lead?
Terrestrial planets are mainly composed of __________, whereas Jovian planets are made dominantly of __________.