ales196
ales196
01-10-2020
Mathematics
contestada
$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS
Respuesta :
Omgkitkat2009
Omgkitkat2009
01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 37+ )
Otras preguntas
Jared made strawberry jam and raspberry jam. He made enough strawberry jam to fill 4 5/6 jars. If he made 4/5 as much raspberry jam as strawberry jam, how many
What is thy meaning of life my dog?
Isotopes,ions,and atoms worksheet 2 answer key
с (2x + 19) (3х + 8) А
Dictionary 2: Which words best describe the setting of Camp Green Lake? А a barren desert B a cabin beneath two tall trees с an air-conditioned building D a Gir
solve 6( x + 20) = 168
Which is the x-intercept for 4x − 2y = 16?
Subtract using the number line. −13−123 Select the location on the number line to plot the difference.
What is the term for notes that have two letter names. Example; C# or Db Homonyms Enharmonic Synonyms Homophones
If a young playwright wanted to sell an original script, which organization would offer the most assistance? Writers Guild of America Screen Actors Guild of Ame