willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
How much consumer surplus will she enjoy? Assume that the student will purchase bags up to, but not including, the point at which she incurs a loss of consumer
Give (in percents) the two marginal distributions, for marital status and for income. Do each of your two sets of percents add to exactly 100%? If not, why not?
How do you find the slope in a graph?
Many people are familiar with the fact that a rifle recoils when fired. This recoil is the result of action-reaction force pairs. A gunpowder explosion creates
Enter your answers in the boxes to correctly complete this statement.
1. Inés quiere comprar una falda que sea (ser) larga y elegante. 2. A Maite le gusta la falda que sea (ser) verde y negra. 3. Nunca estuvieron en el hotel que
Individuals who live together in a specific geographical area, who interact with each other more than they do with outsiders, cooperate for the attainment of co
An aqueous solution of iron(II) sulfate (FeSO4) is prepared by dissolving 2.00 g in sufficient deionized water to form a 200.00 mL solution. Calculate the molar
Jane is having trouble sleeping. As she sits on her bed looking around the dark room, she notices that her peripheral vision seems to be better than her central
Please help Mrs. Page was one of the founding board members of our school. She has been involved in every major effort to make the school successful. Now, as s