quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
Look at the graph and click the year in which the total number of deaths exceeded the total numbers of births
To translate an mrna requires two other types of rna. these are:
you are working to finish an assigned task in order to meet your ship goal when the co-workers and ask you for your help with something you know a lot about. wh
In microsoft cortana, which icon allows you to specify what appears in the home view and search results as a whole?
evaluate 2.5 -1.3 to three decimal
Why is there controversy to the opinion that human contribution of carbon dioxide to the atmosphere is cause warming
Fill in the table with whole numbers to make 34 in four different ways
Cocaine is a highly addictive substance that, in some instances, can cause ______. Select one: a. seizures b. heart attack c. respiratory failure d. d
What is the area of the figure?
When people store information in stm from two different sensory modalities, memory span?