amiraparvez
amiraparvez
04-03-2021
Mathematics
contestada
I need help ASAP!! can u do this? :)
Respuesta :
ameliabpd55
ameliabpd55
04-03-2021
The answer is 48 because you have to do is 21 x 4 which is 48
Answer Link
meshal90
meshal90
04-03-2021
It’s 48...............
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
What's the definition of antonym
3x + 8y - 36 = 0 The point (x, 3 4 ) is a solution to the equation shown. What is the value of x?
What is ironic about the conversation over tea in to kill a mocking bird?
How did caravaggio depart from renaissance traditions to create paintings that reflect the italian baroque style?
A teacher plans to buy 5 pencils for each student in her class. Pencils come in packages of 18 and cost $1.99 per package. What is the cost per pencil?
What was the percent increase in the population of city k from 1980 to 1990?
if the cost to make bracelets is $5 each and you want to profit $2 on the sale of each bracelet. what is your mark-up as a percent on each bracelet
Katie and Margarita have $20 each to spend at students Choice bookstore where all students receive a 20% discount they both want to purchase a copy of the same
Match the correct answer to the following statements. Match Term Definition la lavadora A) En el baño, me lavo las manos en _______. el lavaplatos B) Pongo la r
BEST ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!!!! Lisa borrows $2850 at 4.3% simple interest per year. When Lisa pays the loan back 9 years later, what is the total amount tha