emely10
emely10
02-12-2016
Mathematics
contestada
Guys plz help on this one
Respuesta :
kyrarichins
kyrarichins
02-12-2016
Well for number 1) a. Quick market is the better choice because 3 apples for 1.17 is 2.34 for 6 apples
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
Seven out of every 8 students surveyed owns a bike. The difference between the number of students who own a bike and those who do not is 72. How many students
how to put 8x - 7y = 23 into slope intercept form
Kris and Julio played a card game.Together, they scored 36 points in one game. Kris scored 2 times as many points as Julio. How many points did Kris and Julio e
3(a + b) = 3a + 3b is an example of which algebraic property? Distributive Property Associative Property of Addition Commutative Property of Addition Symmet
A short story that clearly illustrates a lesson and usually includes an animal as the main character is___________.
When is the absolute value of a difference equal to the difference of the absolute values?
What does William brad fords quote one small candle mean?
The Nubians settled in present day what
Your congresswoman supports wealthy Americans paying a greater percentage of their income in taxes than those who are less wealthy. She would most likely suppor
For her cellular phone service, Vera pays 32 a month + 0.75 for each minute over the allowed minutes in her plan Vera received a bill for 47 last month for how