BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
Solve the inequality $-4(x + 4) > x + 7.$ Give your answer as an interval.
What is the Spanish demonstrative adjective for "this" if the noun is plural feminine next to it?
The radius of a wheel rolling on the ground is 81 centimeters. If the wheel rotates through an angle of 60°, how many centimeters does it move? Express your ans
Please help!!!I’ll mark you as brainliest!!!!
Explain the difficulties of barter system?
how to answer this question (wellness check, all clear?)
Name the leading coefficient of the following polynomial. 3.25 + 12.23 - 8x2 - 4 . Select the correct response: 5 3 12 4 term polynomial
How does the image of Buddha tend to vary from statue to statue? A. Some have extended earlobes, whereas others do not B. The eyes of Buddha can be wide open or
Simplify: the problems
A line passes through the point (-2,7) and has a slope of -5