frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
why a flat surface of a rectangular prism called faces?
What is 0.75 as a fraction in simplist form
During the evolution of life on Earth, the photosynthetic organisms initially responsible for raising atmospheric oxygen concentrations from less than 1 percent
my teddy bear gave me a hug is an example of 1.metaphor 2.personification 3.simile 4.alliteration
Each verb below, one noun does not go with it. Which one? 1/ discover ( the truth, a cure, DNA, gold ) 2/ make ( cars, a discovery, a phone call ) 3/ tell ( hel
Adam tried to compute the average of his 7 test scores. He mistakenly divided the correct sum of all of his test scores by 6, which yielded 84. What is Adam’s c
What is adaptation in animals and plants
How far does Franklin Roosevelt deserve his reputation as one of the greatest US presidents?
Each verb below, one noun does not go with it. Which one? 1/ discover ( the truth, a cure, DNA, gold ) 2/ make ( cars, a discovery, a phone call ) 3/ tell ( hel
translate into an equation. Five times the sum of twice a number, x, and six is thirty. Find the number.x = Translate into an equation. The difference b