marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
is a philosophy, not a religion A. Hinduism B. Judaism C. Buddhism D. Islam E. Confucianism
how does the speed of waves behave when they move from one medium to another? speed up/slow down 1. From a vacuum to air? 2. From a solid to a liquid? 3. From a
Solve. 5(t^2-3t+2)=t(5t-2)
what do you know about flight
Which characteristic is most important for a storyteller? A. tone B. rate C. voice D. rhythm
What is 1 3/6 reduced
Which of these is the BEST explanation for the declining percentage of foreign-born people in the United States between 1910 and 1940? A) declining U.S. birth r
Which process results in two daughter cells each having the same number of chromosomes as the parent cell? A) meiosis B) mitosis C) cell cycle D) cytokinesis
the perimeter of a rectangular garden is 72 yards. the width of the garden is 9 yards. how long is the garden?
Why did the Bolsheviks resort to terror?