demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Why is Marcus Aurelius considered the last "good" emperor? Please help!
Which of the following needs must be met to achieve sustainability? a. water b. energy environmental d. all of the above Please select the best answer from the
What’s the slope? I need help ASAP;(
what is 2 times 2 2/5
Our state’s Bill of Rights extends its protections to all Texans. Rather than just simply saying “all Texans,” however, the Bill of Rights changed in 1972 to na
plz help meh!!!!!!!!!!!
What does acellular mean?
Complete the sentence by adding a personal pronoun that agrees with the antecedent: My father is going to ____________ high school reunion on Saturday. A) him
4. What are the possible genotypes of the pes plant?
. Find the velocity in meters per second of a baseball thrown 38 m from third base tofirst base in 1.7 seconds.