cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
How does stress affect your respiratory system? Please select all correct answers. 38 points! A. shortness of breathe B. rapid breathing C. slow breathing D. i
Cathryn was making a pie. She used 3⁄2 pints of blackberries and 7⁄3 pints of blueberries. How many more blueberries than blackberries did she u
Why did henry david thoreau build a cabin on walden pond? a.to recover from a debilitating nervous breakdown b.to conduct an experiment about living in solitude
Helpppp pleaseeee thannkkss
Children raised to have connections with their family and follow societal norms are more likely to be from a(n) ________ culture.
What would most likely cause the future acceleration of the expansion of the universe
What did Olympe de Gouges and Mary Wollstonecraft have in common?
which expression is equivalent to -8?
Write a ponlynomial funstion in standard form with zeros at -2, 5 and 6
While two forces act on it, a particle is to move at the constant velocity = (2.15 m/s) - (-4.16 m/s). one of the forces is 1 = (2.09 n) + (-6.18 n). what is th