jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
What is x^2+x-20=0. please help
dogs and cats filled the animal shelter and the noise they made as incredibly loud what is one adjective in this sentence
The european nation with the strongest economy is
The fossil record is the record of all fossils that have been found on Earth. true or false
which of the following sentences is correct?A.a clause is a group of related words,but a phrase is not. B.a clause has a subject and a verb,but a phrase does no
Mary Antin was a Jewish Russian immigrant whose father’s business had failed back home in Russia. After arriving in America, she worked hard to learn English an
there are three source of resistance in parallel circuit. Two of them are rated at 20 ohms, the other at 10 ohms. What is the circuits total resistance
How many yen is a dollar in japan?
Match the effects on the concentration of SO3 gas when the following changes occur after initial equilibrium has been established in this system (N.C. = no chan
define freedom of religion