Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
5/9 on a number line
8. Select all the numbers that irrational
Supply chain integration is best anticipated in terms of ‘arc of integration’ as……… (1 Point) a. Broad b. Narrow c. 100% compliant d. None
HELLLLPPPPPPPP ME PLEASEEEEE
Consider a multilevel computer in which all levels are different. Each level has instructions that are m times as powerful as those of the level below it; that
PLS HELP Sandra flips a coin 28 times. How many times can Sandra expect the coin to land on tails?
How many symbols are there in the word determination?
Describe the mistake that Kwame made in his work.
b = 22, mZZ = 30°; Find a.
Determine the scale factor. NEED HELP ASAP