heyy101
heyy101
03-04-2018
Mathematics
contestada
how to solve this problem?
Respuesta :
insanelycrxzy
insanelycrxzy
06-04-2018
To figure out the unit price of the hat, you would divide 259.2 by 12 to get the unit price of 21.6. Then you would multiply that number by two to get 43.20 for the total amount it would be to get the two couches hats
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Why do state and Federal governments have three branches? O approve fair laws O provide a system of checks and balances O maintain equitable representation
What does the term ""juxtaposition"" mean? think back to a poem we read on commonlit.
There are 6 lines. The 1st line has 9 people, 2nd line 11 people, 3rd 13 people. how many people are in the 6th line? How many people are in the lines in total
b. Cherry says, “All Socs aren't like that" after Ponyboy tells Johnny's story. What example does she give to prove her point? Why is it important to see the ot
. How many strings are there of lowercase letters of length four or less, not counting the empty string
Zalia meets her friend at the science museum to see a special exhibition. The admission to the museum is $12. 50 per person plus tax. Zalia pays for herself and
Sheldon Company just took its physical inventory on December 31. The count of inventory items on hand at the company’s business locations resulted in a total in
Based on what you know about the immaturity of the amygdala in early childhood, what is a likely experience that many young children have?.
Substitution method of simultaneous equations 3x-4y=7 2x+y=12
Which statement is a TRUE statement about rectangles? A. The angles in a rectangle are all different. B. The sides in a rectangle are not parallel. C. The oppos