AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
In which sentence is the word but used as a preposition? A. We would like to visit the Grand Canyon, but our vacation time is up. B. None but the
why did the United States was able to assert itself on the World Stage after WWII?
why did the colonies and Britain fail to achieve a compromise to avert hostilities?
Can someone check my answers please? According to Michael Faraday's World, which intrigued Michael Faraday? *A. magnets B. the tides C. volcanoes D. weather &
which group in american society might have opposed progressive reform? Explain
How did the success of Portugal's exploration of Africa affect Spain
the main idea of nullification was that
Why did Columbus write "having trouble with the crew"?
If the ones digit of a number greater than 1 is 0, what factor or factors must that number have. A. 2 only B. 5 only C.2 and 5 D. Neither 2 or 5
The challenge in applying utilitarianism is that (Points : 1) it cannot distinguish among different kinds of pleasures. it is difficult to calculate the various